شنبه, 04 بهمن 1399 ساعت 14:16

بروز رسانی سوابق پرونده شرکت های حمل و نقل بین المللی

با توجه به تغییر و تحولات حمل و نقلی و گمرکی، بویژه با اجرایی شدن ضمیمه 11 کنوانسیون تیر و رویه الکترونیکی تیر eTir از آخر مه 2021 و همچنین اعمال مقررات مربوط به ایمنی و امنیت (Safety & Security) در کشورهای اتحادیه اروپا و اوراسیا، ضروریست شرکت ها به برخی از الزامات تعهدآور ذیل توجه و موارد مورد نیاز را در اسرع وقت از طریق نمابر شماره 88810540 یا پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید به این اتاق ارسال نمایند.

 

1-تکمیل فرم اعضای هیات مدیره بطور کامل و خوانا قابل چاپ از سایت tir.iccima.ir. نمونه تکمیل شده جهت راهنمایی در پیوست قرار دارد. در جعبه مشخصات شرکت حتما آدرس و مشخصات با کد کامل (IRN) و کد EORI همراه باشد.

2-شکل صحیح قید کد کارنه تیر IRN/057/1234
- از تایپ مدل های ناصحیح (IRN: 057- 1234 و IRN,057-1234 ) خودداری شود.
- توجه - بجای صفر"0" از لغت "O" انگلیسی استفاده نشود.

3- جهت اطمینان خاطر از معتبر بودن کد EORI به سایت ذیل مراجعه شود.
https://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/eos/eori_validation.jsp

4- مشخصات آدرس شرکت در سایت EORI با مشخصات شرکت در سایت TIREPD می بایست یکسان باشد. در صورت مغایرت لازم است نسبت به اصلاح آن اقدام شود.
- در مورد اصلاح آدرس و مشخصات در سامانه TIREPD شرکت راسا می تواند اقدام نماید.
- در مورد اصلاح آدرس و مشخصات در سامانه EORI، شرکت می بایست با اداره گمرکی که کد مربوطه را اخذ کرده مکاتبه و بخواهد نسبت به درج اطلاعات صحیح شرکت اقدام نماید.
- در مورادی که کد EORI در سامانه معتبر بوده ولی فاقد آدرس و مشخصات باشد، شرکت مکلف است مراتب را با اداره گمرک مربوطه مکاتبه و درخواست تکمیل اطلاعات نماید.

5-آدرس و مشخصات در باکس 3 روی جلد و باکس 4 مانیفست داخل کارنه تیر می بایست با آدرس و مشخصات در سامانه TIREPD و EORI یکسان باشد.

6- دقت شود اطلاعات مربوط به کالا، کد HS، آدرس گیرنده، فرستنده، گمرک/گمرکات مبدا و مقصد، کد EORI، با اطلاعات مندرج در سامانه TIREPD و اسناد گمرکی، مشابه و هیچگونه مغایرتی نداشته باشد.
7- در برخی از مسیرها از جمله روسیه، بلاروس تاکید می شود ترجمه روسی اسناد با توضیحات تکمیلی در خصوص نحوه استفاده و یا نحوه مصرف کالا ضمیمه اسناد باشد.

8- مطمئن شوید اطلاعاتی که شرکت های فورواردر یا صاحب کالا ارائه می دهند با اطلاعات مندرج در اسناد گمرکی و همچنین دیگر اسناد مربوطه از جمله گواهی مبدا، گواهی بهداشت، قرنطینه، استاندارد یکسان و با اطلاعاتی که بصورت الکترونیکی در سامانه گمرک و TIREPD ثبت می گردد، مطابقت داشته باشد.

9-گواهی قبولی می بایست در حین عملیات معتبر و همراه دیگر اسناد باشد.
- از گواهی قبولی مخدوش و یا پاره استفاده نشود و مطمئن شوند قبل از سفر تعویض شده باشد.

اطلاعات تکميلي

  • شماره نامه: 993048/14/29
  • تاریخ: یکشنبه, 05 بهمن 1399
  • موضوع: بروز رسانی سوابق پرونده شرکت های حمل و نقل بین المللی
  • صاحب امضاء نامه: بهنام فرامرزیان
  • دپارتمان: کارنه تیر
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 بهمن 1399 ساعت 09:15

تماس با ما

سرپرست: بهنام فرامرزیان

آدرس: تهران خیابان طالقانی – نبش خیابان شهید موسوی (فرصت) پلاک 175

کدپستی: 1583648499175

تلفن مدیریت:021-85732052

پست الکترونیکی: Iccimtir@yahoo.com

نقشه راه

map