یکشنبه, 06 تیر 1400 ساعت 01:34

اجرای آئین نامه جدید گمرک اکراین مبنی بر الزام آور بودن ثبت اطلاعات افراد غیرمقیم در اجرای عملیات حمل و نقل کالا

بر اساس اعلام موسسه ضامن و صادرکننده کارنه تیر اکراین ASMAP UA از 1 جولای 2021 (10/04/1400)، براساس ماده 61 بخش 21 آئین نامه گمرکی اکراین، ثبت اطلاعات افراد غیرمقیم که اقدام به اجرای عملیات حمل و نقل می نمایند اعم از واردات، صادرات و یا ترانزیت می بایست در سیستم گمرکی آن کشور بطور الزام ثبت شود. در خصوص تردد ناوگان خارجی، شرکت های حمل و نقل می توانند:

- فرم اظهاریه را همراه با ارائه کپی گواهی ثبت شرکت که توسط مراجع ذیصلاح صادر شده باشد در اداره گمرک ورودی یا خروجی تکمیل و ارائه نمایند.
- فرم مربوطه را پیش تر از طریق پست به یکی از اداره گمرکات همراه با کپی گواهی ثبت شرکت که توسط مراجع ذیصلاح ملی صادر شده باشد، ارسال نمایند.
- ارائه فرم و گواهی ثبت شرکت می تواند توسط خود شرکت، نماینده مجاز یا نماینده گمرکی انجام پذیرد.
- فرم مذکور می تواند به زبان اکراینی و یا یکی از زبان های رسمی بین المللی پرشود، جهت سهولت مطلوب تر است که به زبان اکراینی یا انگلیسی تکمیل شود.
بعد از تکمیل فرم و ثبت در سیستم، فرد غیرمقیم شماره ثبت موقتی را ظرف 1 ساعت دریافت می کند. وی با این شماره می تواند کلیه تشریفات و مراحل گمرکی را به اجرا گذارد. شماره ثبت دائم ظرف 5 روز کاری صادر و در اختیار قرار خواهد گرفت. چنانچه فرد متقاضی قبلا اقدام به دریافت شماره ثبت موقت کرده باشد و یا اطلاعات وی در فرم مربوطه ناقص باشد درخواست وی ابطال خواهد شد.
جهت کسب اطلاعات کامل به انگلیسی به سایت خدمات گمرکی اکراین به آدرس ذیل مراجعه کنند: https://customs.gov.ua/en/news/novini-20/post/for-non-resindents-550

به منظور تسهیل و جلوگیری از توقف و مشکلات ناشی در حین عملیات حمل به شرکت های حمل و نقل عضو بویژه شرکت های فعال در این مسیر توصیه می شود هرچه سریعتر اقدامات ثبت نام را بعمل آورند. در صورت دریافت اطلاعات تکمیلی مراتب متعاقباً منعکس خواهد شد.

اطلاعات تکميلي

  • شماره نامه: 1400636/14/29
  • تاریخ: یکشنبه, 06 تیر 1400
  • موضوع: اجرای آئین نامه جدید گمرک اکراین مبنی بر الزام آور بودن ثبت اطلاعات افراد غیرمقیم در اجرای عملیات حمل و نقل کالا
  • صاحب امضاء نامه: بهنام فرامرزیان
  • دپارتمان: کارنه تیر
آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 تیر 1400 ساعت 10:36

تماس با ما

سرپرست: بهنام فرامرزیان

آدرس: تهران خیابان طالقانی – نبش خیابان شهید موسوی (فرصت) پلاک 175

کدپستی: 1583648499175

تلفن مدیریت:021-85732052

پست الکترونیکی: Iccimtir@yahoo.com

نقشه راه

map